יום האישה הבינלאומי בכנסת – 3 למרץ 2014

Beth Steinberg, Shutaf co-founder, speaks at the Knesset Aliyah Committee in honor of International Women’s Day

Knesset Day!

 

תודה לכולכם – חברי כנסת מכובדים, ועדת העלייה, עולים חדשים וותיקים, אורחים. טוב להיות כאן היום, לכבוד יום האישה הבינלאומי.

לפני קרוב לשישים ושש שנים, אבא שלי הפליג בספינת הSS Marine Carp. מה היתה המטרה שלו? להגיע ארצה ולעזור למדינה החדשה. הוא לא הצליח – זה סיפור אחר – אבל ב2006 כשעליתי ארצה עם בן זוגי ושלושת הבנים שלנו, סוף סוף כל המשפחה המורחבת שלי הייתה במקום אחד – בארץ ישראל. אבי ז״לֹ ואמי בירושלים, אחי הגדול ומשפחתו בכוכב יאיר, אחותי הגדולה בראש העין, אחותי הקטנה בירושלים – במרחק הליכה של כמה דקות מביתי.

הייתי בת 44 ובעלי בן 45. עלינו עם ילדים גדולים. לא ידענו מה מחכה לנו ואיך החיים שלנו ייראו. ידענו שתמיד אפשר לחזור לברוקלין. (לא לדאוג – אנחנו לא חוזרים)

היום, כשאני מסתכלת אחורה על שבע שנים של עשייה, אני אומרת Wow. יחד עם השותפה שלי, מרים אברהם, ייסדנו את ״שותף״ תוכנית שילוב לילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים. תוכנית איכותית שעונה על הצרכים של כ150 ילדים – ילדים עם צרכים מיוחדים יחד עם ילדים רגילים לגמרי, פה בירושלים. ב״שותף״ בונים עתיד טוב יותר, עתיד משלב יותר, עתיד שבו כולם עובדים, לומדים וחיים – ביחד – בלי להתייחס לתוויות או רמת תפקוד. חלום טוב.

אז הסתכלתי למשהו אחר שגם חשוב לי – תאטרון.

ב2010 הקמתי, יחד עם אומני תאטרון, את ״תיאטרון בתזוזה״.  ״תיאטרון בתזוזה״ מביא לקהל הירושלמי חוויות תאטרון איכותיות, שוות-לכל-כיס, מיידיות ומרתקות. ההופעות מוצגות במקומות יוצאי דופן ובלתי צפויים – בפארקים ובמקומות ציבוריים אשר נגישים לכולם. בקיץ 2013, יותר מאלפיים ומאתיים איש הגיעו לגן בלומפילד בירושלים ליהנות מהצגה באנגלית –  ריצ׳רד ה3, המחזה השייקספירי המוצג ביותר בעולם.

נשמע טוב? נשמע מעולה. אבל יש עוד מלאכה חברתית בארץ ובמיוחד בירושלים. למדתי כאמא של ילד מיוחד שחייבים לעבוד במשותף כדי לבנות חברה תומכת, חברה שחושבת על כל אזרח, על הזכות של כולם להצליח ביחד.

מקוה שנשב שוב בעוד כמה שנים ואעדכן אתכם לגבי ההתפתחויות ב״שותף״ וב״תאטרון תזוזה״, או אולי לגבי משהו לגמרי אחר!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s